Ćwiczenia na mięśnie kegla

Coraz to więcej dam, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

sprzęt do rehabilitacji po prostatektomi

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia przynoszą wówczas lepsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj ważną kwestią są również treningi oddechowe, które trzeba później jak w większości wypadków powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze damom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Dużo pacjentek myśli, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również szansę skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

© Copyright Życie kobiet 2021