restauracja włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć również mniej popularne włoskie potrawy, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i dania z różnych zakątków Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Obiad z całą pewnością powinien zawierać też wino. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. La grande Mamma Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodny zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film

© Copyright Życie kobiet 2021