0
Restaurants near Main Market Square

Restaurants near Main Market Square

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród szerokich możliwości, jakie oferuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne potrawy włoskie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. mięso sezonowane w Krakowie Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, minestrone i liczne desery – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *